Oslava

01. 10. 2008 | † 18. 09. 2009 | kód autora: spA

Jolana neměla ráda rodinné oslavy, protože poslední dobou to byly jen takové ty povinné. Vztah s rodiči už dávno nebyl takový, jako dříve.Poslední kapkou byl jeden rozhovor s matkou ohledně Jolaniny sestry . Ta byla pro ně naprostou jedničkou, ať udělala cokoliv.Jolana už dlouho trpěla ty věčné řeči matky o sestře, jen je trpělivě snášela, ale každý pohár jednou přeteče.


Tak to pořádně bouchlo a nebýt dětí, matka by se s ní už asi nikdy nebavila. Jolana byla jen ta první, která si vždy zařídí vše sama. Když se před deseti lety vdala, jakoby z rodičů spadl nějaký kámen, zbavili se jakékoliv odpovědnosti, ale i citů.Se svou povahou to nikdy neměla lehké, odmala lítala někde v oblacích, vždy měla trochu odlišné zájmy, a to jí často bylo vyčítáno. Zatímco ležela v knížkách a chodila jednoduše oblékaná, sestra oblétala diskotéky a byla to typická holka podle představ svých rodičů.

Když se rodiče ozvali na oslavu svátku Jolanina manžela , ani se na to nedokázala těšit. Připravovala pohoštění a v duchu přemítala, co zase bude. Jestli jí bude vyčítáno chování dětí, případně si vyslechne už sté narážky na svou váhu.

Oslava začala, jakékoliv pokusy o navázání hovoru, který by se týkal Jolany byl taktně odveden na jiné téma. Ostatně, jak jinak. Čím to je, že oni nevnímají moje problémy, moje starosti?, říkala si často Jolana. Ještě, že těm dětem se věnují.. jinak by asi bylo trapné ticho. A už je to tady, trapná konverzace , Jolanina noční můra. Matka, poplácajíc Jolanu po břiše se zeptala, zda již změnila tu antikoncepci???Četla výborný článek na hubnutí...Proboha, už zase...nikdy mě nebudou brát takovou , jaká jsem..otec si všiml rozbitého stroje na cvičení , který začal spravovat. Opovrhlivým pohledem si změřil Jolanu a jen zabručel, že na něm stejně asi necvičí..to by si všiml....

Jolana se podívala na hodinky a přemýšlela, kolik toho ještě vydrží a jak dlouho se bude přemlouvat, aby nevybuchla a nekazila tak radost dětem z návštěvy babičky a dědy..

Je večer, konečně byla sama. Děti už dávno spaly a manžel zasedl k televizi a ona si konečně mohla v klidu vypít čaj a na nic nemyslet....


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky osobni

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.